Медичний центр із незалежною лабораторією Biotek запрошує пройти обстеження для визначення складу тіла.
Біоімпедансний аналіз складу тіла – 100 грн.
Чим корисний аналіз складу тіла?
Якщо ви вирішили скоригувати вашу фігуру, будь то схуднення або збільшення ваги, в першу чергу важливо дізнатися з чого складається ваше тіло і яких компонентів у ньому надлишок або недолік. Тільки знаючи склад тіла, можна приступати до корекції маси тіла.
Без обстеження у фахівця важко визначити, чи є надлишок/недолік маси тіла або за рахунок яких складових вона збільшилася/зменшилася. Аналізуючи склад тіла, лікар може побачити серйозні порушення та порадить відмовитись від дієти, або порекомендує звернутися за допомогою до фахівця з виявленої проблеми. Тому спочатку потрібно усунути основне захворювання, а потім починати нормалізацію ваги.
То що таке склад тіла і чому цю інформацію потрібно знати до початку дієт, тренувань та інших заходів щодо корекції ваги?
Насамперед потрібно розуміти, що чоловіки та жінки мають різний тип статури, різне гормональне тло та різну інтенсивність обміну речовин. Тому і складники маси тіла у них різні.
Виділяють основні показники, які необхідно визначити перед початком дієт та тренувань: вага, загальний та вісцеральний жир, вода, м’язова та кісткова маса, норма калорій.
Маса тіла оцінюється як сума двох складових – жирова маса та худа.
Вміст жиру в організмі – це загальний жир. Дуже невелика його частина входить до складу клітинних мембран, гормонів – це істотний (корисний жир). Але основна частина – це жир у підшкірній жировій клітковині і жир, що оточує внутрішні органи, його називають несуттєвим.
Худу масу тіла утворює вода, маса м’язів, маса скелета, внутрішніх органів та інших структур.
Жирова тканина легка, а м’язова – відносно важка, тому у людей, які постійно займаються спортом, у тому числі в тренажерних залах, щільність тіла (а значить питома вага) вища. Але основний набір ваги у звичайної людини із середнім темпом життя відбувається саме за рахунок жирової тканини.
Проте жир необхідний для створення кожної клітини в організмі, для побудови нервових волокон, для роботи гормонів естрогенів і всієї статевої системи. Гармонійний розвиток плоду в період вагітності порушується, якщо вміст жиру у материнському організмі не перевищує 17%. Жир відповідає за терморегуляцію – не допускає переохолодження внутрішніх органів. Крім того, жирова тканина – це довгострокове джерело енергії в організмі. Коли тіло спалює калорії, отримані з їжею, у хід йде “запасний жирок”. Але якщо людина постійно отримує більше, ніж може витратити, тобто переїдає, тоді зайвий жир накопичується.
Вміст жиру в жіночому організмі, який дозволяє нормально працювати всім органам та системам – це 20-25%.
Для чоловіків вміст жиру в організмі не повинен перевищувати 15-20%. Ця кількість жирової маси дозволяє чоловічому організму функціонувати, але не створює додаткове навантаження на серцево-судинну систему, на суглоби та хребет.
Рекомендований процентний вміст тонкої маси для жінок – 75-80%, для чоловіків – 80-85%.
Крім худої маси, оцінюють вміст води.
Для жіночого організму норма вмісту води – 50-60%, для чоловічого – 60-70%.
У людей з високим процентним вмістом жиру в організмі вміст води менший за норму, тому що в жировій тканині міститься дуже мало води. Підвищення вмісту води в організмі може вказувати на добре розвинені кістякові м’язи, у складі яких води більше, ніж у жировій тканині.
Вимірювання води, жиру та м’язової маси дає розуміння, за рахунок чого змінюється вага. Це важливо і у спорті, і для схуднення. Наприклад, збільшення ваги може бути викликане зростанням м’язової маси, а не збільшенням жирових відкладень. А ось швидка втрата ваги за короткий проміжок часу зазвичай пов’язана зі зниженням вмісту води, а не жиру.
Маса кісткової тканини – показник, який повинен залишатися практично незмінним при правильному харчуванні та навантаженні.
У Медичному центрі Biotek можна виміряти параметри тіла людини методом біоелектричного опору за допомогою діагностичних ваг-аналізаторів Tanita BC-1000 ANT+.
Даний пристрій є якісним і надійним контрольно-вимірювальним обладнанням, виробленим компанією, яка винайшла ваги-аналізатори як тип медичної техніки.
Точні вимірювання виконуються за допомогою безпечного електричного сигналу. Прилад може виконувати одночасно кілька операцій, у тому числі вимірювання ваги пацієнта та частки жиру в його організмі, відсотковий вміст води та вісцерального жиру, визначення кістково-м’язової маси та індексу маси людського тіла.
Як відбувається вимір?
У платформу приладу вмонтовано електроди у вигляді спеціального напилення. Під час аналізу через тіло пропускаються безпечні для здоров’я і дуже слабкі (невідчутні) електричні імпульси. Вимірювання проводять босоніж, інакше поганий контакт між ступнями та електродами призведе до помилкових результатів. Електричний сигнал легко проходить через воду, яка у великій кількості міститься у м’язовій тканині та зустрічає опір у жировій тканині через відсутність рідини. Цей опір називають «імпеданс». З урахуванням отриманих значень імпедансу та особистих параметрів (вага, ріст, вік), що вводяться перед початком використання аналізатора, проводиться розрахунок композитного складу тіла за спеціальним алгоритмом, отриманим у результаті медичних досліджень.
За допомогою ваг-аналізаторів Tanita можна виміряти численні параметри складу тіла, які свідчать про стан здоров’я клієнта (вимір відбувається протягом 30 сек.):
1. Відсотковий вміст жиру в організмі. Норми вмісту жиру залежать від статі та віку клієнта.
2. Відсотковий вміст води в організмі -показує чи достатньо організму споживаної рідини, чи немає зневоднення організму.
3. Вісцеральний (внутрішній) жир. Вісцеральний жир знаходиться в черевній порожнині та навколо життєво важливих органів. Якщо його забагато – збільшується ризик розвитку артеріальної гіпертензії, діабету 2-го типу, серцевої недостатності та інших серйозних захворювань.
4. Кількість м’язової маси – показує вагу всієї м’язової тканини в організмі, включаючи серцеві м’язи. М’язова маса дає розуміння фізичної підготовки людини. Нестача м’язової маси говорить про необхідність збільшення фізичних тренувань.
5. Маса кісткової тканини – визначає вміст неорганічних речовин, що входять до складу кісток досліджуваної людини, у тому числі й вміст кальцію. Зменшення маси кісткової тканини – тривожний сигнал, що потребує зміни живлення та рівня фізичних навантажень.
6. Фізичний тип людини. Усього існує 9 типів статури. Залежно від фізичного типу можна давати конкретні рекомендації щодо харчування, виду та рівня фізичних навантажень.
7. Необхідне добове споживання калорій. Ваги показують базову кількість калорій, яку необхідно вжити досліджуваній людині протягом доби у стані спокою. При фізичних навантаженнях добове споживання калорій необхідно збільшувати і тим більше, чим інтенсивніше навантаження.
8. Рівень основного обміну речовин. Ця величина показує швидкість метаболізму в нашому організмі. Швидкість метаболізму залежить від багатьох чинників, зокрема і від віку. Чим старша людина, тим менша швидкість його метаболізму. Швидкість метаболізму дає можливість зрозуміти, як швидко людині вдасться скоригувати свою вагу. Виходячи з цієї величини, дієтолог підбирає індивідуальну схему харчування для свого клієнта та рівень фізичних навантажень.
9. Метаболічний вік. Це вік клітин та тканин організму людини, показник, у якому стані вони знаходяться. Чим молодша людина – тим вища у нього швидкість обміну речовин або метаболізму. У 20 років обмін речовин швидше, ніж у 30, тим більше в 50. З віком метаболізм поступово уповільнюється абсолютно у всіх. Це природний фізіологічний процес. Знаючи рівень метаболізму, можна визначити “біологічний вік”. Ваги-аналізатори вимірюють рівень метаболізму, і потім визначають відповідний йому вік, біологічний вік. Фактичний вік може відрізнятися від біологічного, як у більший, так і меньший бік.
Зверніть увагу!
Діагностика – біоімпедансометрія тіла не робиться вагітним жінкам, людям з кардіостимулятором.
Дізнатися подробиці у реєстраторів за телефоном 0800 33 22 03